fbpx

מידע ורישום לצהרוני ניצנים תשפ"ב

על התוכנית

ניצנים היא תכנית ארצית של צהרונים הפועלת במוסדות החינוך לגילי 8-3, במסגרת פעולות משרד החינוך לצמצום פערים, לטיפוח תרבות פנאי משמעותית ולחיזוק מקומו של המוסד החינוכי כעוגן בקהילה. התוכנית מסייעת להורים להשתלב בשוק העבודה ומאפשרת חיסכון של מאות שקלים בחודש לכל משפחה. התכנית מתקיימת בסיום יום הלימודים, כמתן מענה לילדי הגנים ולכיתות א'- ב'. התוכנית כוללת פעילויות חינוכיות, חוגי העשרה, סיוע בהכנת שיעורי בית וארוחת צהריים.

עמותת לביא מפעילה את תכנית ניצנים בירושלים עבור כלל המגזרים.

 

תכנית חינוכית

התכנית החינוכית מתמקדת בהעשרת התלמידים בתחומים שונים. תכני התכנית מותאמים לשכבת הגיל של הילדים וכן לאקלים של חברי הקבוצה. התכנית החינוכית מתמקדת בקידום תלמידים בתחום הלימודי ובתחום החברתי-רגשי. 

אחת ממטרותיה של התכנית היא ליצור רצף חינוכי מהלמידה בבוקר לשעות אחר הצהריים. אנחנו שמים דגש על ראיית התלמיד במרכז ונתינת מענה הוליסטי – מבחינה לימודית, חברתית ורגשית.

התכנים בצהרון נקבעים בהתאמה לגי,לאי הילדים ולהרכבי הקבוצה, תוך מתן דגש על הקניית מיומנויות שונות. אנחנו מאמינים שהתפקיד שלנו כאנשי חינוך הוא להכין את הילדים לאתגרי החיים בהווה ובעתיד, ולכן אנחנו פועלים לחזק בקרב הילדים מיומנויות בארבעה תחומים עיקריים: חברתי, רגשי, קוגניטיבי וערכי.

צוותי ניצנים עוברים הכשרות חינוכיות ומקצועיות מטעם משרד החינוך ומלווים באמצעות אנשי מקצוע מטעם משרד החינוך ועיריית ירושלים. תכנית ניצנים מפוקחת מבוקרת על ידי הרשות המקומית ומשרד החינוך.

 

עבור מי התכנית?
התוכנית מיועדת לילדי גני הילדים וכיתות א'-ב' (גילאי 3-8)

 

ימים ומשך התוכנית
ימים א'-ה'
מתחילת שנת הלימודים תשפ"ב ועד לסיומה (סה"כ 10 חודשי פעילות)

 

תזונה

מידי יום תוגש ארוחת צהריים חמה ומזינה בהתאם לתזונה המומלצת – "התזונה הים תיכונית" – תזונה בריאה המאפשרת מיצוי פוטנציאל גנטי בדגש על קידום תזונה ומניעת מחלות כרוניות.

ארוחת הצהריים בנויה על פי תקנות משרד הבריאות, על הרכב הארוחה אחראית דיאטנית קלינית, המאשרת את הרכב ואיכות המוצרים. 

ארוחת צהריים- מנות ללא אלרגנים – כדי לספק מענה לילדים אלרגיים המשתתפים בתכנית ההזנה הלאומית, קיימות מנות מגוונות ללא אלרגנים המיוצרות במטבחים ייעודיים, המאושרים על ידי משרד הבריאות.

לשליחת בקשה וקליטת התיעוד הרפואי יש לדווח על האלרגיה בעת הרישום (בסעיף הצהרת הבריאות) ולהוסיף פירוט במידת הצורך. לקריאה נוספת על תזונה לילדים עם אלרגיות בפורטל משרד החינוך – לחצו כאן.

 

עלות התכנית
עלות התוכנית הסופית תיקבע בהמשך בהתאם להחלטת משרד החינוך.
המחיר המופיע כעת בתהליך הרישום הוא משוער בלבד.

תשלום – התשלום לתוכנית הוא עבור כל שנת הלימודים (10 חודשים)
התשלום נפרס באופן אוטומטי ל-10 תשלומים שאינם תופסים מסגרת אשראי.

ביטול השתתפות – ניתן לבטל את ההשתתפות בתכנית ללא עמלות ביטול  עד לתאריך 18.08.21 (י׳ באלול ה׳תשפ״א).

 

תנאים והגבלות
• פתיחת התוכנית מותנית במינימום נרשמים – 22 ילדים בגני הילדים ו-25 תלמידים בבתי הספר. וכן, בגיוס כוח אדם מתאים להפעלת התוכנית                                       
• פתיחת התוכנית מותנית בקבלת אישור ותקצוב מטעם משרד החינוך
• ההשתתפות בתוכנית מותנית במילוי טופס הצהרת בריאות
• השתתפות בתוכנית מותנית באימות נתוני התלמיד ובדיקת זכאותו לתוכנית, ובאי קיומו של חוב כספי בגין שירות שניתן בעבר ללקוח

•העמותה רשאית לשנות את אופי הפעלת הצהרון/חוגים/קייטנות לרבות לאחד מסגרות או לפצל מסגרות גם משכבות גיל שונות, הכל בהתאם לצרכי העמותה ולפי מספר הנרשמים.

רוצים לברר משהו? יש לכם שאלות?
אנחנו כאן בשבילכם:
במייל: pniyot@lavy.org.il
בטלפון: 02-5822070

זמינים עבורכם גם בדיגיטל:

שימו לב – הרישום המוקדם הסתיים בתאריך 15.08.21

 

עדכון לזכאים להסעה למוסד הלימודים מטעם עיריית ירושלים:

במידה ורשמת את ילדך לאחר מועד הרישום, לצערנו לא נוכל לספק לילדך הסעה בימים הראשונים של הצהרון כתוצאה מכך שהרישום שלך בוצע לאחר סיום תקופת הרישום.

קבלו עדכונים על אירועים קרובים, תכנים להורים, פוסטים חדשים ותמונות נבחרות מהחודש החולף

דילוג לתוכן