fbpx

פעילות לילדים בירושלים עם איכות ובלי פשרות

היופי המיוחד של ירושלים, והעושר התרבותי שלה, יכולים להצית את הדמיון ולעורר השראה אצל ילדים ומבוגרים כאחד. 
פה תוכלו למצוא פעילות לילדים בירושלים מסוגים שונים ומגוונים. ריכזנו עבורכם מגוון המלצות ועדכונים על פעילויות חוויתיות לילדים בירושלים עם ערך מוסף. 


פעילות לילדים בירושלים בגן הבוטני

בכל רחבי העולם אנשים אוהבים לטייל בגנים בוטניים אך בישראל, משום מה, זה עדיין לא נחשב מספיק כבילוי פופולרי. זה הזמן לגלות את אחד הפלאים הנסתרים של העיר – הגן הבוטני. בגן מטפחים באהבה ובמקצועיות אין ספור צמחים, רבים מהם לא תמצאו במקומות אחרים בארץ. ניתן לטייל עם הילדים או להירשם לסיורים מודרכים. אפשרו לילדים להכיר את השפע והיופי של הצמחים, בתי גידול שונים, עקרונות בבוטניקה ובביולוגיה והכל, באווירה חופשית, פתוחה וידידותית. אם אתם מחפשים פעילות חינמית, תוכלו למוצאה בפארקים השונים בעיר, פארק טדי, ארמון הנציב, פארק "המפלצת" ועוד. 

לפרטים נוספים הכנסו לאתר הגן הבוטני

שילוב ייחודי של חיות ותנ"ך

סוג אחר ולא פחות מרתק ומלמד של פעילות לילדים בירושלים אפשר למצוא בגן החיות המיוחד בארץ. גן החיות התנכ"י הוא ללא ספק אטרקציה נוספת בקנה מידה בין לאומי. במקום עשרות ומאות של בעלי חיים, רבים מהם היו משוטטים בטבע, כבר בארץ כנען הקדומה. הגן מלא פינות חמד קסומות, שלטים והסברים מאירי עיניים. מעת לעת מתקיימות פעילויות מיוחדות ושיתופי פעולה עם אטרקציות אחרות בעיר.

לפרטים נוספים הכנסו לאתר גן החיות התנ"כי

המוזיאון של המדינה בירושלים

פעילויות לילדים בירושלים יכולות לשאת אתכם הלאה, למוזיאון הלאומי של כולנו – מוזיאון ישראל. במוזיאון אין ספור מיצגים ומוצגים, מארכיאולוגיה ויהדות ועד לאומנות על סוגיה השונים. במקום מקפידים להעשיר את בני הנוער והילדים המבקרים, עם פעילויות שמתאימות לעולם המושגים ולגילאים שונים. חוויה מאלפת וחינוכית עם שלל תערוכות קבועות ומשתנות.

לפרטים נוספים הכנסו לאתר מוזיאון ישראל

המעלית שלוקחת אתכם אחורה בזמן

מה הייתם אומרים אם היינו מזמינים אתכם למעלית שיכולה לקחת אתכם בזמן, לימים מיוחדים, עתיקים ורבי משמעות? זו לא טעות, פעילות לילדים בירושלים יכולה להציע בדיוק את זה באטרקציה החווייתית והמאלפת "מעלית הזמן". זה המקום להכיר את ההיסטוריה של העיר ואת הרבדים השונים שבה, לא מתוך אגדה או ספר, אלא מתוך מיצג מדהים שמעיר את העבר לחיים.

לפרטים נוספים הכנסו לאתר מעלית הזמן

ציפורים צבעוניות במרחק נגיעה

הידעתם?

בלב ירושלים קיימת תחנה לתצפית וחקר ציפורים. התחנה הצמודה לכנסת ישראל, היא אתר הטבע העירוני הראשון מסוגו בארץ ומוקד משיכה למאות אלפי ציפורים צבעוניות ואלפי מטיילים וקבוצות בכל עונות השנה.

בתחנה אפשר להשתתף בשלל פעילויות לכל הגילאים ולילדים בירושלים: טיבוע (התקנת טבעת מעקב) ציפורים מקרוב, תצפיות מודרכות במסתור מיוחד, סיורים מודרכים ברחבי העיר ועוד.

לפרטים נוספים הכנסו לאתר התחנה לחקר ציפורי ירושלים

ספארי ירושלמי

עמק הצבאים הוא אתר הטבע העירוני הגדול בארץ,  והוא מציע חוויית ביקור דומה לחוויית ספארי. זהו המקום הטוב ביותר לצפייה בצבאים בהתנהגות טבעית. בעמק חיים כ-75 צבאים (נכון לאביב 2021), בתנאים הקרובים מאוד לחיים בטבע. במקום מתקיימות פעילויות לילדים בירושלים, למשפחות, ולמטיילים. בין היתר מתקיימת הדרכה מדי סופ"ש לטובת המבקרים. 

לפרטים נוספים הכנסו לאתר עמק הצבאים

הרפתקה לילית במוזיאון ארצות המקרא

מתי בפעם האחרונה שוטטתם במוזיאון בשעת לילה עם פנסים?

במוזיאון ארצות המקרא מתקיימת הקיץ פעילות לילת הרפתקנית לילדים בירושלים בשם "ציפורי לילה". בפעילות הילדים מקבלים בכניסה מפה ופנס, ויוצאים אל מסע של חושים, ריחות, צללים וקולות. הילדים עוברים במצרים הפרעונית, במסופוטמיה הקדומה וביוון העתיקה, ולומדים בצורה חווייתית ומרתקת על ההיסטוריה של ארצות המקרא.

קבלו עדכונים על אירועים קרובים, תכנים להורים, פוסטים חדשים ותמונות נבחרות מהחודש החולף

דילוג לתוכן