fbpx

תכניות חינוך משלים

צהרוני ניצנים 

כהורים, אנחנו יודעים היטב עד כמה זה עשוי להיות מורכב למצוא עבור הילדים תעסוקה חינוכית ואיכותית בשעות שלאחר הפעילות השוטפת של מוסדות הלימוד. בדיוק לשם כך נועדו הצהרונים: בשביל לספק מסגרת חינוכית וחברתית איכותית לאחר השעות הפורמליות של הגנים ובתי הספר.

עמותת לביא מפעילה צהרונים מטעם עיריית ירושלים לכלל המגזרים בירושלים – צהרוני 'ניצנים' של משרד החינוך, המיועדים לילדי הגנים וכיתות א׳-ב׳, ותוכנית ׳בתי התלמיד׳, המיועדת לתלמידי כיתות ג'-ו'. הצהרונים מופעלים על ידי צוות חינוכי איכותי קבוע וכוללים פעילויות מגוונות, חוגי העשרה, סיוע בהכנת שיעורי בית וארוחת צהריים מזינה.

לקריאה נוספת בנושא רישום לצהרוני ניצנים – לחצו כאן

למידע נוסף בנושא תזונה על צהרונים של עיריית ירושלים – לחצו כאן

לדף רישום לצהרון 'ניצנים' ולתוכנית 'בתי התלמיד' – לחצו כאן

צוות הצהרון – בכל צהרון יש מדריכה וסייעת. צוותי הצהרון מלווים על ידי מעטפת אנשי מקצוע הכוללת רכזת הגיל הרך במִנהל הקהילתי, רכזת יישובית של התוכנית, יועצת חינוכית, מנחה פדגוגית וצוותי הפיקוח של הבוקר.

בנוסף, ניתן ליצור קשר עם מנהלי מחלקות החינוך המשלים בעמותה:

במגזר הכללי – 

במגזר החרדי – [email protected]

במגזר הערבי – [email protected]

 

קייטנות בירושלים

הן עבור ההורים והן עבור הילדים, קייטנות בירושלים בעת חופשות הן מצרך קריטי. כאשר הגן או בית הספר סוגרים את שעריהם והילדים הקטנים חייבים מסגרת חלופית, קייטנות הן הפתרון הטוב ביותר. הילדים זקוקים למסגרת כלשהי כיוון שבלעדיה הם מתקשים להעסיק את עצמם, אך למעלה מכך הדבר נכון עבור ההורים, שלוח חופשות שלהם אינו חופף לזה של מוסדות החינוך והם חייבים להתייצב במקום עבודתם גם בימי הפגרה. קייטנה בירושלים נותנת מענה לבעיה זו בדיוק.

אנחנו בעמותה נותנים את הדגש על פעילויות המותאמות לכל ילד, בכל מגזר ובכל קהילה. אנחנו דוגלים במתן הזדמנויות שוות לכל אחד ואחת, ועל כן עושים מאמץ מתמיד להתאים לכל קבוצה את הכלים ההולמים אותה ביותר מכל הבחינות. הפעילות שלנו מיועדת אפוא לכל המגזרים בירושלים: למגזר הכללי, למגזר החרדי ולמגזר הערבי.

במסגרת הקייטנות אנחנו מספקים לילדים ארוחת צהריים, דואגים עבורם לפעילויות מגוונות ומחכימות ולחוגי העשרה, ומסייעים להם בהכנת שיעורי הבית.

קייטנות הקיץ "בית הספר של החופש הגדול" – קייטנת הקיץ שעמותת לביא הפעילה בשנה הקודמת (2021) התקיימה בשיאו של משבר הקורונה. בעקבות כך ביצעה העמותה סדרה של התאמות לפי הנחיות של משרדי החינוך והבריאות. המיקוד החינוכי בתוכנית הקיץ של שנה זו היה בנתינת מענה רגשי לילדים בשיאו של המשבר הבריאותי.

התוכנית החינוכית של קייטנות הקיץ בשנה הנוכחית (2022) גובשה בידי הגורמים המקצועיים במשרד החינוך ונותנת את הדגש על צמצום הפערים הרגשיים, החברתיים והלימודיים שצברו התלמידים לאורך משבר הקורונה. עמותת לביא מיישמת תכנית פדגוגית מותאמת לכל מגזר וקהילה בירושלים באמצעות רכזי בתי הספר המקומיים, בנוסף לדגשים החינוכיים שתווה משרד החינוך.

קייטנות חנוכה ופסח – עמותת לביא מפעילה מדי שנה קייטנות בחגים בהתאם לתוכנית החינוכית הנקבעת על ידי הגורמים המקצועיים במשרד החינוך ובהתאמה מקומית למגזרים ולבתי הספר השונים בירושלים.

רוצים לקבל דגשים לבחירת קייטנה בירושלים? לחצו כאן.

 

מגוון פרויקטים חינוכיים וחוגים

העמותה מנהלת למעלה מ־150 תוכניות ופרויקטים חינוכיים מגוונים המופעלים בכל המגזרים ברחבי העיר. בכלל זה העמותה מספקת ניהול פדגוגי, כספי, תקציבי ולוגיסטי.

שמרטפיות – עמותת לביא מפעילה מספר קייטנות ("שמרטפיות") לילדי עובדי הצוותים הרפואיים והחינוך המיוחד. השנה השתתפו בשמרטפיות שהפעילה העמותה כ־400 ילדים. הרעיון המנחה של המיזם היה לאפשר להורים בבתי החולים, בקופות החולים ובחינוך המיוחד להמשיך לעבוד באופן סדיר, בידיעה שילדיהם נמצאים במסגרת חינוכית מקיפה ומקצועית.

פרויקט חינוך מוסיקלי – עמותת לביא מופקדת על ניהול התוכן, התקציבים והלוגיסטיקה של פרויקט חינוך מוסיקלי המופעל ב־55 בתי ספר ברחבי ירושלים. התוכנית מנתה כ־5,100 תלמידים שהשתתפו בפרויקט בשנת 2018.

לפרטים נוספים והרשמה לתוכנית חינוך מוסיקלי – לחצו כאן.

יניב ויצמן, מנהל אגף חינוך משלים

בעל ניסיון בניהול פרויקטים בתחום החינוך. שימש בתפקיד סגן ממונה על החינוך היסודי במנהל החינוך (מנח"י) בירושלים. קודם לכן ניהל את פנימיית עין כרמית בירושלים. בעל תואר ראשון בחינוך ותואר שני במנהל חינוכי.

לביא בתמונות

קבלו עדכונים על אירועים קרובים, תכנים להורים, פוסטים חדשים ותמונות נבחרות מהחודש החולף

דילוג לתוכן